natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Co zrobi mały Japończyk, gdy jakaś osoba zgubi portfel? Dla wielu ludzi to duże zaskoczenie!

Co zrobi mały Japończyk, gdy jakaś osoba zgubi portfel
Takie badania społeczne aż chciałoby się oglądać. Pokazują one, że pewnym wieku (albo w państwie), możemy być naprawdę ludzcy. I nie przejdą nam przez myśl żadne złe zachowania, których moglibyśmy się później wstydzić.

Pomysł był naprawdę prosty. Ustawiana była sztuczka kolejka, w której znajdowało się dziecko. Osoba przed nim upuszczała portfel i udawała, że nic nie widzi. Aby badanie było bardziej wiarygodne, opiekun dzieciaka odchodził na chwilę i zostawiał go samego. Dzięki temu mogliśmy mieć pewność, że dziecko samodzielnie podejmie decyzję.

Jak widać, początkowo każde dziecko było nieco zmieszane sytuacją i nie wiedziało co zrobić. Po pewnym czasie jednak każde z dzieci podnosiło portfel i oddawało nieznajomym. Mimo, iż z powodzeniem mogliby schować do kieszeni, lub po prostu z nim odejść.

Badanie zostało przeprowadzone przez Czerwony Krzyż i miało na celu sprawdzenie uczciwość dzieciaków, a także to, czy są w stanie podejmować ważne decyzje bez swoich rodziców. Każde z dzieci przeszło ten „test” wzorowo. Gratulacje!


Najlepsze artykuły_

hit counters