natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Skąd wiedzieć, że pies Cię kocha? Oto 4 niezawodne sygnały!

kiedy pies Cię kocha 2

Psy i ludzi potrafią łączyć niesamowite więzy. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, czy Twój pies Cię kocha? Co do Ciebie czuje? Czy tęskni za Tobą? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania, musisz obserwować reakcje swojego pupila. Zobacz 4 niezawodne sygnały.

1. Szaleje, gdy wracasz do domu
Wracasz z pracy czy szkoły, otwierasz drzwi, a on zaczyna szaleńczo machać ogonem, skakać na Ciebie, lizać Cię? Pies w ten sposób okazuje największą ekscytację, cieszy się, że Cię widzi i daje Ci znać, że to Ty jesteś tym najważniejszym człowiekiem. Jeśli jednak pies robi tak bez względu na to, kto wejdzie do domu, to nie traktuj takiego zachowania jako symbolu miłości.

2. Ruch brwi

Oddanie i radość wcale nie muszą być okazane poprzez ruszanie ogonem. Tak naprawdę powinniśmy patrzeć na twarz pupila, a konkretnie na jego brwi. Badania z Japonii pokazały, że kiedy psy widzą kogoś, na kim im zależy, podnoszą łuk brwiowy, zwłaszcza lewy. Kiedy zaś widzą obcego, od razu rozluźniają ten gest.

3. On naprawdę na Ciebie patrzy

Według Briana Harego, znanego eksperta w dziedzinie zachowania psów, kiedy Twój zwierzak naprawdę na Ciebie patrzy i utrzymuje z Tobą kontakt wzrokowy, to tak jakby tym wzrokiem Cię przytulał. Wtedy w jego organizmie uwalnia się hormon oksytocyna, nazywany także hormonem miłości.

4. Ziewa z Tobą
Na pewno nie raz miałeś taką sytuację, że gdy widziałeś kogoś ziewającego, sam też zaczynałeś ziewać. To dlatego, że ludzi są empatyczni, jednak bardzo trudno zbadać, czy takie same uczucia dotyczą psów. Zaobserwowano jednak, że nawet one potrafią w takich sytuacjach ziewać. Prawdopodobnie to również jest sygnał oddania i miłości psa. Pokazuje, że pupil czuje prawdziwą emocjonalną więź ze swoim właścicielem. Możesz to przetestować, ale nie zrażaj się po pierwszej próbie. Pamiętaj, że to tylko jeden z wyznaczników.


Najlepsze artykuły_

hit counters