natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Tak czysta może być Twoja pralka. Wystarczą tylko dwa popularne składniki!

Nie ma nic bardziej absurdalnego niż brudna pralka. W końcu po to jej używamy, aby odświeżyć nasze ubrania. Dlatego też pralka musi być czysta, a na dodatek nie może straszyć przykrym zapachem stęchlizny, który ochoczo przechodzi na ciuchy i sprawia, że nawet w wypranej koszulce czujemy się bardzo nieświeżo. Nie jest jednak łatwo dbać o pralkę i jej czystość. Dlatego też, jeśli chcesz doprowadzić ten sprzęt do idealnego stanu, musisz zaopatrzyć się w dwa produkty:

* ocet
* środek do czyszczenia z chlorem

Pamiętaj także, by mieć przy sobie: dużo ścierek, gumowe rękawice do sprzątania, szczoteczkę do zębów (może być stara i wcześniej używana)

1

Płyn z chlorem wymieszaj z wodą w misce w stosunku połowa do połowy. Potem, po włożeniu rękawiczek, staraj się bardzo dokładnie wyczyścić wnętrze pralki. Najwięcej uwagi poświęć gumowej uszczelce. Po jej rozszerzeniu zobaczysz, że to właśnie tam gromadzi się najwięcej brudu.

2

Potem weź stary ręcznik albo bluzę/bluzkę. Namocz materiał w mieszance wody i płynu, a następnie połóż go w szczelinie uszczelki. Pozostaw na pół godziny.

3

Potem, jeśli zostanie jeszcze jakiś brud, wyszoruj go szczoteczką (po pracy należy natychmiast wyrzucić taką szczoteczkę).

Na koniec ustaw pralkę na długie pranie w najwyższej temperaturze. Potem zrób to po raz drugi, wlewając do dozowników ocet. Jednocześnie pamiętaj, żeby NIGDY nie łączyć chloru z octem.

5

I gotowe! Czysta pralka jest w zasięgu Twojej ręki.


Najlepsze artykuły_

hit counters