natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Wciągnęli dziewczynę do samochodu, ona zaczęła od razu krzyczeć. Czy ktoś zwrócił na to uwagę?!

eksperyment spoleczny

Gwałt to bardzo poważny problem społeczny. Nie tylko Szwecji, gdzie liczba zgłaszanych gwałtów rzeczywiście jest duża, ale także w Polsce, gdzie o gwałtach mówi się ciągle zbyt mało i zbyt wiele kobiet boi się lub wstydzi zawiadamiać odpowiednie służby, że padły ofiarą tego okrutnego przestępstwa.

Gwałt to nie tylko niewyobrażalna przemoc fizyczna. Blizny się zagoją, ciało przestanie boleć. Ale kobieta nigdy nie zapomni tego, co się stało. Na zawsze zostanie rana w jej psychice i to jest coś, o czym nie można przestać myśleć i co dla wielu kobiet kończy się chorobą, depresją, wykluczeniem.

Teraz wyobraźcie sobie taką sytuację: idziecie wieczorem ulicą. To środek miasta, zawsze gdzieś wokół znajdą się ludzie, chociażby będący na spacerze z psem. Przechodząc koło samochodu z zaciemnionymi szybami wyraźnie słyszycie płaczącą kobietę błagającą o pomoc i jej oprawce, który każe się jej przymknąć. Co robicie? Reagujecie? Dzwonicie na policję? A może przechodzicie obok samochodu i zapominacie o sprawie? Zobaczcie, co pokazał ten eksperyment społeczny.


Najlepsze artykuły_

hit counters