natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Kochankowie, którzy nie widzieli się przez 20 lat, mieli dla siebie jedynie minutę. Co zrobili?

Spotkanie po latach

Marina Abramovic to artystka jugosłowiańska, która od samego początku swojej działalności zajmowała się performancem. Mając 29 lat spotkała na swojej drodze innego odważnego artystę, Ulaya, również performera. Od 1975 roku występowali wspólnie, zajmując się głównie tematami kobiecości, męskości i body artu. Nie dzielili jednak jedynie sztuki i pracy, ale także życie. Przez 12 lat tworzyli razem, mieszkając w wanie, którego nazywali swoim domem.

Po 12 latach wspólnych występów zdecydowali się na rozstanie. Zrobili to po wykonaniu jednego z najbardziej spektakularnych performanców, a mianowicie przejścia muru chińskiego. Ona szła z jednej, on z drugiej strony. Kiedy ich drogi się przecięły, postanowili rozstać się na zawsze.

w 2010 roku Marina występowała Nowym Jorku. Pokazywała performance, który wcześniej wykonywała wspólnie z Ulayem, a mianowicie dzielenie minuty ciszy. Każdy kto chciał, mógł podejść do stolika Mariny i przez 60 sekund siedzieć z nią nic nie mówiąc. Jedną z osób, która zdecydowała się dzielić z Mariną tę chwilę, był jej były kochanek, Ulay. Zobacz, jak niezwykła musiała łączyć ich więź!


Najlepsze artykuły_

hit counters