natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Zobacz, jak terapia z udziałem psa pomogła chłopcu z uszkodzeniami mózgu! Niesamowite, jakie zrobił postępy

terapia z udzialem psa

Terapia z udziałem psa, nazywana również dogoterapią, to temat ciągle w Polsce mało znany, choć już zaczyna się o nim mówić. Okazuje się bowiem, że specjalnie wytrenowane psy mogą mieć bardzo duży wpływ na zdrowienie lub polepszanie zdrowia dzieci (i nie tylko) w niektórych chorobach i stanach.

Caleb Howard w wieku 6 lat uległ bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. W wyniku wypadku miał liczne złamania, ale także uszkodzenia mózgu, które uniemożliwiły mu normalne funkcjonowanie. Miał szansę wrócić choćby do częściowej sprawności, ale proces jego zdrowienia następował bardzo powoli, a rodzice byli przerażeni i tracili nadzieję.

Na szczęście, rodzice Caleba dowiedzieli się o możliwości terapii z udziałem psa. Towarzyszem Caleba został uroczy pies o imieniu Colonel. Początkowo chłopiec niewiele mógł zrobić i sterowany był przez personel medyczny, ale im więcej spotkań z psem, tym bardziej Caleb stawał się pogodny, radosny, a przede wszystkim samodzielny.

Zobaczcie, jaką niesamowitą przemianę przeszedł chłopiec dzięki terapii z udziałem Colonela. To bardzo wzruszające i chwytające za serce video!

RelatedPost


Najlepsze artykuły_

hit counters