natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Twój pies patrzy na ciebie, gdy się załatwia? Jest na to wytłumaczenie!

pies1

Jeśli jesteś właścicielem psa, to dobrze znasz zwyczaje tych zwierząt. Psy mają tendencje do tego, by w chwili załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych, dziwnie wpatrywać się w człowieka. Dla Twojego pupila to nic takiego, ale założę się, że Ciebie to krępuje. W końcu to nic przyjemnego, gdy pies gapi się na Ciebie podczas wypróżniania.

Jednak zwierzęta nie robią tego przypadkowo. Badania z 2009 roku pokazały, że jest co najmniej kilka wytłumaczeń na to, dlaczego psy się w taki sposób zachowują.

1. Według badań, patrzenie na siebie może wywoływać relację podobną do tego, co czują matki i ich dzieci. Dlatego pies patrząc na ciebie, myśli, że jesteś jego opiekunem/rodzicem.
pies2

2. Pies kojarzy wypróżnianie się z nagradzaniem. Kiedy był szczeniakiem być może uczyłeś go za pomocą smakołyków załatwiania potrzeb na dworze. Pies patrzy na Ciebie, by Ci pokazać, że dobrze się zachowuje i czeka na nagrodę.
pies3

3. Pies mógł zostać kiedyś ukarany za wypróżnianie w niedozwolonym miejscu, dlatego teraz przygląda się Tobie i wyczekuje Twojej reakcji.
pies4

4. Jest też możliwe, że pozycja, którą przyjmuje wówczas pies, kojarzy mu się z bezbronnością i zerkając na Ciebie, szuka poczucia bezpieczeństwa.
dog-pooping

RelatedPost


Najlepsze artykuły_

hit counters