natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Zakupy z dzieckiem to dla Ciebie horror? W takim razie posłuchaj rad tej mamy!

zakupy z dzieckiem

Mamy doskonale wiedzą, że robienie zakupów z dzieckiem to nie lada wzywanie. Można nawet powiedzieć, że to zadanie, które często przemienia się istny koszmar! Dziecko biega po całym sklepie, wszystkiego chce, czasem coś wyrzuci, czasem płacze i jest marudne, a na koniec jest również tak zmęczone, że nie ma siły już dalej iść i trzeba je jeszcze nieść na rękach. Ta mama zna sposoby na wszystkie te problemy!

1. Jeździj do sklepów lub galerii handlowych, które mają ułatwienia dla mam – chociażby te w postaci bliższych miejsc parkingowych.
2. Zaraz po wyjściu z samochodu weź wózek i posadź w nim dziecko – Twój maluch będzie miał frajdę i ani w głowie mu będzie bieganie.
3. Owiń poręcz wózka kawałkiem maty – to będzie dla dziecka wygodne!
4. Poznaj topografię sklepu – idź tylko do tych działów, z których musisz coś wziąć. Unikaj półek z zabawkami i słodyczami.
5. Nie zajmuj miejsca w wózku swoją torbą. Przewiąż ją przez ramię wózka.
6. Jeśli nie chcesz by dziecko wołało w sklepie czegoś do jedzenia, zrób mu naszyjnik ze zbożowych płatków albo chrupek – dziecko ich nie rozsypie!
7. W bagażniku trzymaj dużą miskę – dzięki temu będzie Ci łatwiej wnieść zakupy.
8. W lodówce umieść miseczkę z nalepką „zjedz mnie teraz”, żeby zachęcić domowników do jedzenia rzeczy, które szybko mogą się psuć, np. owoców albo wędlin z krótkim terminem ważności.
9. Używaj klipsów do przechowywania mrożonek – to ułatwia ich odnajdywanie i oszczędza przestrzeń!


Najlepsze artykuły_

hit counters