faner.pl

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Poznaj 10 nawyków szczęśliwych par! #5 jest najważniejszy!

Choć na początku może się tak wydawać, to jednak bycie w związku nie zawsze jest sielanką usłaną różami. Tak naprawdę bycie z drugą sobą to ciągła praca, by się dotrzeć i wzajemnie zrozumieć. Ci którzy myślą, że szczęście przychodzi „ot tak” i zostaje na zawsze, są w błędzie. Jednak dzięki wprowadzeniu w życie tych 10 nawyków szczęśliwych par autorstwa dr Marka Goulstona, będziecie naprawdę szczęśliwą parą. Sami zobaczcie!

nawyki3

1. Kładźcie się do łóżka o tej samej porze.
Pamiętacie, jak na początku waszego związku nie mogliście się doczekać, aż w końcu wylądujecie w łóżku i będziecie się kochać? Szczęśliwe pary opierają się pokusie, by chodzić spać o innej porze. Wręcz przeciwnie, dbają o to, by iść do łóżka o tej samej godzinie, nawet jeśli jeden z partnerów obudzi się niedługo potem i zajmie się swoimi sprawami, podczas gdy drugi będzie spał. A kiedy pary dotykają się w łóżku, czują miłe łaskotanie w sercu i erotyczne pobudzenie.

2. Dbają o wspólne zainteresowania.
Kiedy namiętność już nieco się zadomowi i nie będzie niczym niezwykłym, warto wiedzieć, że ma się jakieś wspólne zainteresowania. Starajcie się je celebrować, a jeśli ich nie macie, postarajcie się je znaleźć. I co ważne, szczęśliwi partnerzy nie rezygnują ze swoich indywidualnych zainteresowań.

nawyki4

3. Chodzą trzymając się za rękę.
Szczęśliwe pary zawsze chodzą trzymając się za rękę lub choćby blisko siebie. Nie wyprzedzają się o krok.

4. Ich „tryb domyślny” to zaufanie i wybaczanie.
Czasami szczęśliwe pary nie potrafią rozwiązać wspólnych problemów lub kłócą się i nie rozumieją wzajemnie. Jednak zamiast chować urazę i obwiniać się, szczęśliwe pary wybaczają i obdarzają zaufaniem.

nawyki5

5. Skupiają się na tym, co druga osoba robi dobrze, a nie na tym, co robi źle.
Jeśli będziesz szukał czegoś, co twój partner robi źle, z pewnością to znajdziesz. A jeśli będziesz szukał, co robi dobrze, to też ci się powiedzie. Wszystko zależy od tego, co chcesz znaleźć. Szczęśliwe pary zawsze wybierają to drugie.

6. Przytulają się zaraz po powrocie z pracy.
Nasza skóra posiada pamięć dobrych dotyków (miłości), złych (wymuszania) oraz obojętności bez dotyku. Szczęśliwe pary witając się po powrocie z pracy, zawsze przekazują sobie miłość za pomocą przytulania, czyli dobrego dotyku.

nawyki1

7. Mówią „kocham cię” i „dzień dobry” każdego ranka.
To doskonałe rozpoczęcie dnia, w którym czekają na ciebie korki na mieście czy problemy w pracy. W ten sposób okazujecie sobie miłość, zrozumienie, cierpliwość, życzliwość czy chęć pomocy.

8. Nieważne jaki mają nastrój, mówią sobie „dobranoc” każdego wieczora.
Niezależnie od tego, czy jesteście pokłóceni, źli na siebie czy obrażeni, zawsze powinniście mówić sobie „dobranoc”. W ten sposób pokazujecie sobie wzajemnie, że to, co wspólnie tworzycie jest ważniejsze, niż chwilowa złość.

nawyki2

9. Sprawdzają „prognozę pogody” w ciągu dnia.
Prognoza pogody w tym wypadku to nic innego, jak sprawdzenie, co słychać u twojego partnera: jak mu mija dzień, jak się czuje, czy wszystko w porządku. Szczęśliwe pary troszczą się o siebie, wykonują do siebie telefony telefony czy piszą wiadomości w ciągu całego dnia.

10. Są dumni z tego, że pokazują się razem.
Szczęśliwe pary nie wstydzą się siebie nawzajem. Cieszą się, że są widywani razem i często pokazują swoją miłość publicznie – są blisko siebie, trzymają się za ręce. To nie jest chwalenie się, a naturalna chęć bycia przy drugiej osobie.

Najlepsze artykuły_


Quiz – Jaka piosenka najlepiej opisuje Twój związek?!

Chętni na szybkie, proste i przepyszne żarełko? Oto… przeplatane hot dogi!

Masz w domu stare, nieużywane kredki? Jeśli tak, to zrób sobie z nich taki odjazdowy gadżet!

Trzech mężczyzn postanowiło… być w ciąży. Jak im poszło?

Nie wiem jak to się stało, ale to działa! Niesamowite!

Jak w prosty sposób zrobić 100% sok z arbuza? Potrzebny ci będzie… mikser.

Brzydzisz się szczurami? A co jeśli powiem ci, że szczury ratują tysiące ludzkich żyć?

14 najbardziej pamiętnych filmów YouTube’a

Nigdy nie wygrasz z tym wynalazkiem!

Ze spadającego Meteoru wystrzelił niezidentyfikowany obiekt (UFO)?

Masz ochotę na zapiekankę ziemniaczaną? Ten nietypowy przepis jest prosty, szybki i pyszny!

Yamaha R1 vs Mercedes SL63 AMG gnają 300 km/h. Wariaci!

Kropla jadu węża w połączeniu z krwią. Szokujące!

Hit Internetu! Amerykanie próbują wymówić nazwy polskich miast! Najtrudniejsza okazała się…

Masz stare koszulki, których już nie używasz? Świetnie, zrobimy z nich użytek!
hit counters