natopie.to

Zaproponuj artykuł
wróć na stronę główną

Połóż cebulę na swoim uchu. Nie uwierzysz, co się stanie!

Cebula to niezbyt cenione warzywo, chociaż używamy go przecież na co dzień. Cebula przydaje się do zup, mięs, sosów, potraw jednogarnkowych, a nawet do sałatek. Zazwyczaj nie lubimy jej dlatego, że ciężko się ją kroi i wywołuje u nas łzy. Jednak, zdecydowanie powinniśmy zmienić o niej zdanie, ponieważ nadaje się nie tylko do gotowania. Cebula może przydać się również w wielu innych sytuacjach? Jakich? Poznaj jej 8 cudownych zastosowań!

1. Na przeziębienie
Zaczniemy od oczywistości, czyli przeziębienia. Nie ma lepszego domowego sposobu niż cebula. Wystarczy ją pokroić, zalać gorącą wodą i odstawić na kilka godzin, a potem pić taką miksturę. Cebula pomoże wyleczyć przeziębienie czy grypę. Ten sposób stosowały z powodzeniem już nasze babcie.
1

2. Na problemy z uszami
Kolejnym zastosowaniem cebuli jest jej dobroczynne działanie na uszy. Czasami ból ucha spowodowany zawianiem czy przeziębieniem jest naprawdę nieznośny. Wtedy pomoże okład z cebuli.
2

3. Na problemy z oczami
Czasami, gdy wpadnie nam coś do oka, zaczynamy szybko pocierać powiekę dłonią. To duży błąd! Możemy tylko spowodować, że ten okruszek podrażni nam oko. Najlepiej… pokroić cebulę! Łzy przez nią wywołane wypłuczą rzecz, która nas denerwuje.
3

4. Na skaleczenia
Kiedy tylko się delikatnie skaleczysz, na przykład nożem kuchennym, najlepiej jest przyłożyć cebulę. Nie ma bardziej skutecznego sposobu, ponieważ cebula nie tylko zatamuje krwawienie, ale i odkazi to miejsce.
4

5. Na blizny
Różne rany, ale także trądzik i inne problemy skórne, pozostawiają blizny. Czy wiedziałeś, że cebula może pomóc je załagodzić? Oczywiście, duże blizny są bardzo trudne do usunięcia, jednak cebula to dobry sposób, by spróbować je rozjaśnić oraz zminimalizować ich widoczność. Możesz również kupić gotowy krem z zawartością cebuli.
5

6. Na infekcję
To kolejny sposób, które znały już nasze babcie. Kiedy nasza rana nie chce się zbyt dobrze goić, warto przykładać do niej cebulę lub zrobić pastę z cebuli, mleka i chleba. Brzmi dziwnie, jednak jest skuteczne.
6

7. Na oparzenia słoneczne
Co prawda, lato już za nami, to jednak warto pamiętać o tym na przyszły rok. Jeśli przesadzisz z opalaniem, połóż na poparzone miejsca plastry cebuli. Po kilku godzinach takich okładów powinieneś poczuć wyraźną ulgę!
7

8. Na ugryzienia
Ugryzienie komara da się przeżyć, jednak kiedy spotka Cię przykre ukąszenie jakichś większych owadów, wówczas warto mieć cebulę w pogotowiu. Dlaczego? Już po kilkunastu minutach zneutralizuje pieczenie i opuchliznę.
8

Najlepsze artykuły_


Ta chatka wygląda jak z baśni braci Grimm. Chciałbyś znaleźć się w środku!

Zobacz co się stanie jeżeli usuniemy z Czołówki MacGyvera podkład muzyczny

Ten chłopak, na twoich oczach wsiądzie do rozpędzonego samochodu. Zaniemówisz z wrażenia!

Zobaczcie jak chomik chomikuje. Niesamowity łakomczuch!

Kiedy tylko ją spotykał, zawsze rysował coś na papierku od gumy do żucia. Po paru latach dowiedziała się, dlaczego to robił…

Wyższy poziom robienia dzieciom zdjęć. Fenomenalne!

Kazali chłopcom spoliczkować dziewczynę. A ich reakcja?

18 faktów o McDonald’s, o których nie miałeś pojęcia

Dlaczego dzieciństwo w latach 90-tych było znacznie lepsze niż dzisiaj?

Top 20 najlepszych bajek z dzieciństwa. Sprawdź czy znasz je wszystkie!

Jabłko, karmel i… boczek? Brzmi dziwnie, ale od tego połączenia zwariują twoje kubki smakowe!

Jak zmieniał się ideał piękna kobiecego na przestrzeni 3000 lat?

Masz ochotę na orzeźwiający tort idealny na lato? Ten przygotujesz w kilkanaście minut!

25 miejsc na przyjemną drzemkę w ciągu dnia

Rozwieszał linkę w lesie. Przyłapał go motocyklista. Doszło do bójki …
hit counters